25 листопада уроки пам"яті в Жданівській ЗОШ " Україна пам"ятає."
26 листопада участь у всеукраїнській акції "Засвіти свічку!"
День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005–2011 роках, 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи[2].
25 та 28 жовтня вся українська спільнота відзначає пам'ятні дні вигнання нацистських окупантів з м. Дніпра та всієї України.
Багато наших земляків наближали день звільнення своїх міст і сіл, а тим самим, своїх рідних та близьких: батьків, дружин, дітей від гітлерівського поневолення.
Не можна заперечити вагомий внесок уродженців Дніпропетровщини у переможне завершення вигнання нацистів з української землі. Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, що витворює підвалини його самодостатності й самобутності, і водночас, – органічно інтегрує її в загальноцивілізаційний потік творення сучасної історії України і боротьби за її незалежність сьогодні.
23-вересня-1943р.
Визволення села Жданівки Магдалинівського району
25 жовтня 2013р - 70-річчя визволення Дніпропетровська
Традиційно, в День пам'яті жертв голодоморів перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак, після відкриттяНаціонального меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні, була перенесена туди.
Хвилина мовчання
О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.
Запроваджений згідно з указом Президента України Леоніда Кучми № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».
6 грудня -День Української армії
Збройні сили України
Збро́йні си́ли Украї́ни — це військове формування, на яке відповідно доКонституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.[1]
Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, надання військової допомоги іншим державам, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві та міжнародних миротворчих операціях.
Керівництво
Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних сил України. Головнокомандувачем Збройних сил України є за посадою Міністр оборони України
Немає коментарів:
Дописати коментар