Пам`ятні дати











                                                                   25 листопада уроки  пам"яті в Жданівській ЗОШ " Україна пам"ятає."
26 листопада участь у всеукраїнській акції "Засвіти свічку!"Навчальні заклади вшанують жертв Голодомору



Результат пошуку зображень за запитом "картинки передовий педагогічний досвід історія"




День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята  Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005–2011 роках, 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи[2].

Результат пошуку зображень за запитом "картинки жданівська школа"





Результат пошуку зображень за запитом "визволення україни від нацистських загарбників картинка"



25 та 28 жовтня вся українська спільнота відзначає пам'ятні дні вигнання нацистських окупантів з м. Дніпра та всієї України.

Багато наших земляків наближали день звільнення своїх міст і сіл, а тим самим, своїх рідних та близьких: батьків, дружин, дітей від гітлерівського поневолення.

Не можна заперечити вагомий внесок уродженців Дніпропетровщини у переможне завершення вигнання нацистів з української землі. Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, що витворює підвалини його самодостатності й самобутності, і водночас, – органічно інтегрує її в загальноцивілізаційний потік творення сучасної історії України і боротьби за її незалежність сьогодні.










                 23-вересня-1943р.
 Визволення села Жданівки        Магдалинівського району







25 жовтня 2013р - 70-річчя визволення Дніпропетровська

До 70-річниці звільнення міста Дніпропетровська від окупації та форсування Дніпра

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно, в День пам'яті жертв голодоморів перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак, після відкриттяНаціонального меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні, була перенесена туди.

Хвилина мовчання

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.


Історія запровадження Дня

Запроваджений згідно з указом Президента України Леоніда Кучми № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».

                            6 грудня -День Української армії


Збройні сили України



            Збро́йні си́ли Украї́ни — це військове формування, на яке відповідно доКонституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.[1]

            Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, надання військової допомоги іншим державам, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві та міжнародних миротворчих операціях.

Керівництво


Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних сил України. Головнокомандувачем Збройних сил України є за посадою Міністр оборони України

10 грудня - Міжнародний день прав людии



10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного; розтлумачити учням права і обов’язки кожної дитини відповідно до міжнародного та національного законодавства.

Сьогодні серед основних заходів у всьому світі, присвячених цьому дню, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики та інше.


У загальноосвітніх школах Дніпропетровщини пропонуємо також звернути увагу на традиційні та нові форми проведення цього дня у низці заходів Тижня прав та висвітлити їх під час проведення Всеукраїнського уроку до Дня прав людини, що пройде 9 грудня 2013 р.

     

 2014 рік  - 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка


1844-2014 р.р.

170   років  заснування с.Жданівки

З моря нив, що зелено іскриться,

Виринає саду синій кант…

Здрастуй , люба степова столиця,

Жданівко моя,…

       Г.Прокопенко


  Наше славне село



1

22 cічня 2014 р. - 95-та річниця Соборності України

Святкування 22 січня 1919р. День соборності та незалежності. У той день було ухвалено Універсал Соборності України – Акт Злуки, який об’єднав до того дві самостійні республіки: Українську Народну Республіку і Західноукраїнську Народну Республіку в єдину соборну державу.
Водночас, 22 січня 1919 року виповнився рік від дня проголошення 4 Універсалу Української Центральної Ради, за яким УНР ставала суверенною й незалежною. Тому повернення сьогодні до об’єднаного свята – це, по суті, відновлення традиції, яка зародилася в 1919 році.

29 січня вшановуємо знаменну битву під Крутами


2014 рік у нашій державі стане Роком учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 12.06.2013 р. № 329/2013 р. "Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав").

11 лютого 2004 року, на підтримку ініціативи громадських організацій і з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, Президент України Леонід Кучма своїм Указом встановив День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цей день присвячений пам'яті військовослужбовців і воїнів-інтернаціоналістів, що брали участь в урегулюванні військових конфліктів на території іноземних держав.

Для вшанування цієї події було обрано 15 лютого, так як саме в цей день в 1989 році із Афганістану були виведені останні радянські війска.

Тисячі військовослужбовців  Радянського Союзу загинули у збройних конфліктах в інших державах. Среди них і українські військові, які заслужили визнання і повагу багатьох народів. Війна зламала життя багатьом юнакам, але вони всеодно чесно виконували свій громадянський обов'язок, залишаючись вірними присязі до кінца.

Географія виконання миротворчих завдань широка. Це іСоюзна Республіка Югославія (Боснія і Герцеговина, Хорватія, Східна Славонія, Косово), і Близький та Середній Схід (Південний Ліван, Кувейт, Ірак), іАфриканський континент (Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія)

Подаємо адреси інтернет-ресурсів, які можна використовувати, готуючись до єдиного уроку мужності, котрий пройде на Дніпропетровщині 14 лютого 2014 р.:

Миротворчі місії України
http://uk.wikipedia.org/wiki/Миротворчі_місії_України

Українські контрактники в миротворчих місіях
http://uk.wikipedia.org/wiki/

Українські_військові_у_міжнародних_миротворчих_операціях
http://www.mil.gov.ua/index.php?part=peacekeeping&lang=ua&sub=history





































2014 — Рік учасників бойових дій на території інших держав

2014 - Рік учасників бойових дій на території інших держав2014 - Рік учасників бойових дій на території інших держав
1
15 лютого 2014 року виповнюється 25 річниця виведення радянських військ з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок. Біля їхніх могил лунають промови, звучать клятви, молитви. Майже в кожному українському місті і селі встановлено їм пам’ятники, пам’ятні знаки, у храмах служать по них панахиди.
Афганістан і сьогодні залишилася країною, на території якої як на шаховій дошці інші держави міряються між собою силою, залучаючи до бойових дій ті чи інші сторони місцевого населення. Спочатку Російська імперія змагалася з Великобританією, пізніше Радянський Союз – зі Сполученими Штатами Америки. У квітні 1979 року, через рік після «квітневої революції», одночасно в усіх провінціях Афганістану почалося повстання проти комуністичного режиму. Падіння Кабулу і прихід до влади ісламських фундаменталістів могли привести до безладдя серед мусульманського населення радянських центральноазіатських республік.
Радянський уряд стурбувався такою перспективою, а ще він не хотів послаблювати свого впливу в Афганістані. Першими висадилися 24 грудня 1979 року на аеродромі Баграм, поблизу Кабула, частини 105-ої гвардійської повітряно-десантної дивізії. Одночасно до Афганістану увійшли через Кушку і через інші прикордонні пункти 357-а і 66-а моторизовані стрілецькі дивізії. У лютому 1980 року контингент радянських військ в Афганістані досяг 58.000 чоловік, а в середині 1980 року в Афганістан були введені додатково 16-а і 54-а мотострілецькі дивізії. Афганська армія чинила завзятий опір. Їм допомагали гори, складний рельєф місцевості, які займають велику частину Афганістану. Отже, будь-яка наземна операція проходила з неймовірними труднощами.
Афганська війна тривала з 25 грудня 1978-го до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10 років. Серед радянських військовослужбовців загинуло 2572 українців (17,09% усіх втрат). Із 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч (або 24,19% загальної кількості) становили громадяни України, за післявоєнний час (1989-2003 роки) від хвороб та від наслідків бойових поранень померло в два рази більше українських ветеранів Афганістану, аніж у роки афганської війни. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — також наш співвітчизник.
15 лютого 1989 р. останній радянський солдат покинув територію Афганістану. У цілому за 10 років війни близько 160 тисяч українців пройшли афганське пекло, багато з них, (а це близько 12 тисяч) не повернулися додому.
Кожен, хто прослужив в Афганістані, виніс з тієї війни свої спогади, свій біль і життєвий досвід. Зі скорботою і гордістю згадуючи загиблих, що залишилися навіки в бойовому строю, ми стаємо мудрішими.





305-а річниця прийняття першої Конституції України!

  Конститу́ція Пилипа Орлика — договір гетьмана Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська (від усієї старшини та козацтва конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко), який визначав права і обов'язки усіх членів Війська. Укладений 5 квітня 1710 року на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер (турецька назва — Бендери, нині це територія Молдови). Затверджений шведським королем Карлом ХІІ. Написаний латиною і староукраїнською мовою. Складається з преамбули та 16 статей. Пам'ятка української політико-філософської та правової думки. За оцінкою українських істориків є однією з перших європейських конституцій нового часу. Чинності не набула, оскільки була написана в умовах вигнання.
Cучасна поширена назва "Конституція" походить від дослівного перекладу латинської назви оригінального документ
.






Пам'ятні дати

14 вересня – Міжнародний день пам’яті жертв фашизму;
22 вересня – День партизанської слави;
14 жовтня – День козацької слави;
28 жовтня – День визволення України від німецько – фашистських
загарбників;
21 листопада – День Гідності і Свободи;
22 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій;

3 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС;
6 грудня – День Збройних Сил України;
22 січня – День Соборності України;
27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту;
29 січня – День пам’яті героїв Крут;
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших
держав;
20 лютого – День Героїв Небесної сотні;
9 травня – День Перемоги;
28 червня – День Конституції України;
24 серпня – День Незалежності України 

Немає коментарів:

Дописати коментар